سبد خرید 0
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
جستجو بر اساس نوع
جستجو بر اساس سازنده
بر اساس رنگ

کوله پشتی کوهنوردی و طبیعت گردی

خرید کوله کوهنوردی ، اگر متناسب با موارد استفاده آن باشد، می تواند تجربه منحصر به فردی را در برنامه های کوهنوردی، کوهپیمایی و طبیعت گردی، به فرد کوهنورد و یا طبیعت گرد هدیه نماید. پس اگر قصد خرید کوله کوهنوردی را دارید، ابتدا هدف خود در استفاده از کوله پشتی کوهنوردی را مشخص کرده و سپس به سراغ خرید آن بروید.

در انتهای این صفحه و همچنین در بخش مقالات سایت می توانید با انواع کوله پشتی کوهنوردی و طبیعت گردی از نظر ظاهر، کیفیت و نوع برنامه ای که در پیش دارید آشنا شوید. 

فراموش نکنید که لوازم کوهنوردی و طبیعت گردی، اگر درست انتخاب شوند، تجربه ای متفاوت از کوه و طبیعت را به شما ارائه خواهند کرد. به همین دلیل تیم با تجربه بریم کوه با ارائه دسته بندی اصولی از کلیه لوازم طبیعت گردی و لوازم کوهنوردی ، به تفکیک موارد استفاده، برند، وزن و ..... شما را در انتخاب بهترین و متناسب ترین کوله کوهنوردی ، یاری خواهد کرد.

نوع فعالیت
وزن
حجم
جنسیت
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :

کوله پشتی کوهنوردی و طبیعت گردی | کوله کوهنوردی

انواع کوله پشتی های کوهنوردی و طبیعت گردی

کوله کوهنوردی ، به عنوان مهمترین وسیله در کوهنوردی و طبیعت گردی به شمار می آید. عدم وجود هر یک از ابزار های کوهنوردی و کوهپیمایی ممکن است کوهنورد و یا طبیعت گرد را با مشکلاتی مواجه کند و پیمایش را برای او دشوار کند ولی کمتر پیش می آید که نبود ابزاری مانع از رفتن به طبیعت و کوهنوردی شود. ولی کوله پشتی کوهنوردی تنها وسیله ای است که بدون آن، امکان کوهنوردی و طبیعت گردی وجود ندارد و نمی توان بدون آن بیشتر از چند ساعت در طبیعت دوام آورد. پس می توان نتیجه گرفت کوله کوهنوردی اولین و مهمترین همسفر کوهنوردان و طبیعت گردان می باشد.

امروزه کمپانی های تولید لوازم کوهنوردی و طبیعت گردی اقدام به تولید کوله پشتی ها به تفکیک نوع فعالیت، حجم، وزن، امکانات جانبی و ... می کنند. تیم بریم کوه تلاش می کند تا با ارائه مشخصات کامل کوله ها، کوهنوردان و طبیعت گردان را در انتخاب کوله پشتی کوهنوردی متناسب با نیاز خود یاری نماید.

شما می توانید اطلاعات بیشتر در رابطه با کوله کوهنوردی را در بخش مقالات سایت بریم کوه، مشاهده کنید.

در ادامه به بررسی چند فاکتور کلیدی در انتخاب کوله می پردازیم.

انتخاب کوله پشتی، متناسب با انواع برنامه ها

بهتر است به هنگام خرید کوله پشتی به نوع برنامه ای که می خواهید کوله پشتی را همراه خود داشته باشید توجه کنید. کمپانی های تولید لوازم طبیعت گردی، کوله های خود را متناسب با نوع فعالیت مثل کوهنوردی، سنگ نوردی، طبیعت گردی، دوچرخه سواری و ... طبقه بندی می کنند.

کوله پشتی های مناسب طبیعت گردی:

این کوله کوهنوردی معمولا جیب های زیادی در اطراف خود دارند تا فرد طبیعت گرد بتواند لوازم ضروری مورد نیاز خود را در این جیب ها قرار دهد و نیاز نباشد تا برای یافتن هر وسیله ای کل لوازم کوله را خالی کند. بعضی از کوله های طبیعت گردی و کمپینگ چند روزه، قابلیت نصب یک کوله کوچکتر را هم دارند تا طبیعت گرد بتواند برای گشت و گذار های کوتاه آن را از کوله اصلی جدا کرده و مورد استفاده قرار دهد.

کوله پشتی های مناسب کوهنوردی:

کوله کوهنوردی به نسبت کوله های طبیعت گردی، جیب های کمتری دارند و در عوض بند هایی در اطراف آنها تعبیه شده تا لوازم پر حجم مثل کیسه خواب، باتوم کوهنوردی، چادر، زیر انداز و سایر لوازم به قسمت های بیرونی آن متصل شده و فیکس شوند. کوله پشتی های کوهنوردی مناسب برای حمل بار در ساعات طولانی می باشد. نوع چیدمان لوازم نیز در این کوله پشتی ها بسیار مهم می باشد و تیم بریم کوه در مقاله ای مجزا به بررسی نحوه چیدمان لوازم در کوله پشتی کوهنوردی پرداخته است که در بخش مقالات سایت بریم کوه، قابل دسترسی است.

کوله پشتی های مناسب کوهنوردی فنی:

این کوله پشتی ها ارتفاعی بلند تر و عرضی کمتر از سایر کوله ها دارند تا فرد کوهنورد علاوه بر داشتن فضا در داخل کوله برای حمل لوازم پر تعداد کوهنوردی، آزادی عمل بیشتری در استفاده از دست های خود داشته باشد. در این کوله پشتی کوهنوردی معمولا از جیب خبری نیست و ساختار آنها به گونه ای طراحی شده است که کوهنورد بتواند لوازمی همچون چوب اسکی، تبر یخ، کرامپون و ... را به آن متصل نماید.

کوله پشتی های مناسب دره نوردی و غار نوردی:

این کوله پشتی ها، ظاهری ساده و شبیه به یک کیسه بلند دارند و به شکل استوانه هستند. مهمترین ویژگی کوله پشتی های دره نوردی و غارنوردی خاصیت ضد آب بودن آنهاست و ساختار آنها به گونه ای طراحی شده که همه محفظه های کوله به طور کامل بسته می شود و اجازه ورود آب به داخل کوله را نمی دهد.

انتخاب کوله پشتی با توجه به حجم:

واحد اندازه گیری حجم در کوله کوهنوردی لیتر می باشد. سه فاکتور مهم در انتخاب حجم کوله پشتی، مدت زمان برنامه، فصل اجرای برنامه و میزان لوازم مورد استفاده کوهنوردی و یا طبیعت گرد می باشد. جدول زیر با توجه به فاکتور های بالا طراحی شده و می تواند شما را در انتخاب کوله پشتی کوهنوردی مورد نظر یاری نماید.

مدت زمان سفر

فصل سفر

حجم کوله بر اساس لیتر

برنامه کوهپیمایی و طبیعت گردی یک روزه

تابستان

15 تا 30 لیتر

برنامه کوهپیمایی و طبیعت گردی یک روزه

بهار و پاییز

30 تا 40 لیتر

برنامه کوهپیمایی و طبیعت گردی یک روزه

زمستان

40 تا 55 لیتر

 

 

 

برنامه کوهپیمایی و طبیعت گردی دو روزه

تابستان

40 تا50 لیتر

برنامه کوهپیمایی و طبیعت گردی دو روزه

بهار و پاییز

50 تا 60 لیتر

برنامه کوهپیمایی و طبیعت گردی دو روزه

زمستان

60 تا 80 لیتر

 

 

 

برنامه کوهپیمایی و طبیعت گردی سه تا پنج روزه

تابستان

50 تا 65 لیتر

برنامه کوهپیمایی و طبیعت گردی سه تا پنج روزه

بهار و پاییز

65 تا 80 لیتر

برنامه کوهپیمایی و طبیعت گردی سه تا پنج روزه

زمستان

80 تا 90 لیتر

 

 

 

برنامه کوهپیمایی و طبیعت گردی بیشتر از پنج روز

تابستان

60 تا 75 لیتر

برنامه کوهپیمایی و طبیعت گردی بیشتر از پنج روز

بهار و پاییز

75 تا 90 لیتر

برنامه کوهپیمایی و طبیعت گردی بیشتر از پنج روز

زمستان

80 تا 90 لیتر

 

انتخاب کوله پشتی با توجه به جنسیت:

 یکی دیگر از عوامل موثر در انتخابکوله پشتی کوهنوردی ، جنسیت کوهنورد و یا طبیعتگرد می باشد. البته این فاکتور به نسبت فاکتور های قبل که توضیح داده شد اهمیت کمتری دارد ولی توجه به این فاکتور نیز می تواند کوهنوردی و طبیعت گردی را برای شما تسهیل کند.

آناتومی بدن بانوان، به ویژه در قسمت لگن، تفاوت های زیادی با آناتومی بدن آقایان دارد. خانم ها معمولا استخوان بندی ریز تری به نسبت آقایان دارند و کوله پشتی هایی برای آنها مناسب می باشد که فاصله بند های کوله از هم کمتر بوده و کمر بند آن نیز باریک تر و با قوس کمتر باشد تا بتواند وزن کوله پشتی کوهنوردی را بهتر بین بخش های مختلف ستون فقرات، به ویژه در ناحیه لگن پخش کند. البته آقایانی که از نظر فیزیک بدنی کوچک هستند هم می توانند از این نوع کوله ها استفاده کنند.

کمپانی های مختلف معمولا برای شناخته شدن نوع کوله کوهنوردی ، در کوله های بانوان از اسامی مثل Lady, Women, SL و یا تصاویر و وسایلی مانند گل داوودی استفاده می کنند.

 

در پایان مجددا این توصیه مهم را تکرار می کنیم که در هنگام خرید کوله پشتی، به کارایی مورد انتظارتان از کوله پشتی اطمینان پیدا کنید تا بتوانید از طبیعت گردی و کوهنوردی خود، حداکثر استفاده را ببرید.

 

تیم فروشگاه اینترنتی بریم کوه، بهترین های را برای شما آرزو می کند.

 

 

نمایش همه
علاقه مندی ها ()