سبد خرید 0
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
جستجو بر اساس نوع
جستجو بر اساس سازنده
بر اساس رنگ
بر اساس سایز

کفش کوهنوردی

خرید کفش کوه، اگر متناسب با موارد استفاده آن باشد، می تواند تجربه منحصر به فردی را در برنامه های کوهنوردی، کوهپیمایی و طبیعت گردی، به فرد کوهنورد و یا طبیعت گرد هدیه نماید. پس اگر قصد خرید کفش کوه را دارید، ابتدا هدف خود در استفاده از آن کفش را مشخص کرده و سپس به سراغ خرید آن بروید.

در انتهای این صفحه و همچنین در بخش مقالات سایت می توانید با انواع کفش های کوهنوردی از نظر ظاهر، کیفیت و نوع برنامه ای که در پیش دارید آشنا شوید. 

فراموش نکنید که لوازم کوه نوردی و طبیعت گردی، اگر درست انتخاب شوند، تجربه ای متفاوت از کوه و طبیعت را به شما ارائه خواهند کرد. به همین دلیل تیم با تجربه بریم کوه با ارائه دسته بندی اصولی از کلیه لوازم طبیعت گردی و کوهنوردی، به تفکیک موارد استفاده، برند، وزن و ..... شما را در انتخاب بهترین و متناسب ترین محصولات کوه و طبیعت، یاری خواهد کرد.

سبک
وزن
فصل
جنسیت
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :

کفش کوهنوردی

انواع کفش های کوهنوردی و طبیعت گردی

برای تهیه کفش کوه باید به مواردی از قبیل، سبک، کارایی، وزن و .... توجه نمود. امروزه شرکت های سازنده کفش های کوهنوردی، انواع کفش ها را با توجه به کاراییشان به دسته هایی با اسامی مختلف تقسیم و تولید می کنند. به طور کلی انواع کفش های کوهنوردی و طبیعت گردی به سه دسته اصلی تقسیم می شوند:

  1. کفش کوه ترکینگ (ویژه کوهپیمایی و کوهنوردی های سبک)
  2. کفش کوه بک پکینگ (ویژه کوهپیمایی و کوهنوردی حرفه ای و نیمه حرفه ای)
  3. کفش کوه تکنیکال (ویژه کوهنوردی حرفه ای و طولانی مدت)

کفش کوه ترکینگ (Trekking)

مهمترین ویژگی کفش های کوه ترکینگ، وزن کم آنها می باشد. علاوه بر وزن کم، این کفش ها باید قابلیت این را داشته باشند که مچ پا را محکم و استوار نگه دارند تا از وارد شدن آسیب های احتمالی مانند پیچ خوردگی مچ پا در برنامه های کوهپیمایی و طبیعت گردی جلوگیری کنند. جنس کف این کفش ها معمولا انعطاف پذیر است و پارچه رویه آن نیز از نوع ضد آب می باشد تا در صورت قرار گرفتن پای کوهنورد در مسیر آب، از خیس شدن پا و همچنین سنگین شدن کفش جلوگیری شود.

کفش های کوهنوردی ترکینگ مناسب برای پیمایش کوتاه مدت (یک روزه) کوه ها در فصل های بهار، تابستان و پاییز و همچنین قابل استفاده برای سایر برنامه های طبیعت گردی همچون پیمایش جنگل و کویر می باشد.

کمپانی های تولید لوازم کوهنوردی مثل لووا، ووده، میلت، اسکارپا، لسپورتیوا و سایر کمپانی های داخلی و خارجی اقدام به تولید این نوع از کفش ها می نمایند.

به دلیل جنس پارچه ای و دوخت هایی که روی کفش های ترکینگ وجود دارد، بهتر است از این نوع کفش ها در برنامه های زمستانی و همچنین مسیر های سنگین و سنگلاخی استفاده نکنید تا کفش شما عمر طولانی تری داشته باشد. علاوه بر آن بعد از هر برنامه کوهنوردی و یا طبیعت گردی بهتر است با وسیله ای مثل یک مسواک، سطح پارچه این کفش را تمیز کنید تا وجود خاک و گرد و غبار در بین روزنه های پارچه، منجر به فرسوده و پوسیده شدن رویه کفش نشود.

کفش کوه بک پکینگ (Back Packing)

کفش های کوه بک پکینگ، مناسب برای برنامه های کوهنوردی نیمه حرفه ای و حرفه ای می باشد و در دو نوع سبک (Light) و سنگین (Pro) به بازار عرضه می شود. کفش های کوهنوردی بک پکینگ سبک، تقریبا ویژگی هایی همچون کفش های ترکینگ دارد. برای مثال کفی آنها تا حدودی انعطاف پذیر است و ساختار آنها برای محافظت از مچ پا نیز مانند کفش های ترکینگ می باشد. اما نوع سنگین کفش های بک پکینگ، کفی خشک و غیر قابل انعطافی دارند و رویه آنها نیز معمولا یا چرمی است و یا از جنسی ساخته شده که به مانند چرم ضد آب و مستحکم بوده و کمترین دوخت را در رویه خود می بیند.

این کفش ها بسته به سبک یا سنگین بودن می تواند در برنامه های مختلفی همچون صعود های یک یا چند روزه و همچنین صعود های کمتر از پنج هزار متر استفاده شود. بهتر است کفش های بک پکینگ سبک را در فصل های بهار، تابستان و پاییز بپوشید ولی نوع سنگین آن را فقط در فصل زمستان و صعود های برفی استفاده کنید. اشاره به این نکته نیز حائز اهمیت است که همه کفش های سنگین بک پکینگ قابلیت نصب گرامپون یا یخ شکن را دارند.

کمپانی های تولید لوازم کوهنوردی مثل لووا، ووده، میلت، اسکارپا، لسپورتیوا و سایر کمپانی های داخلی و خارجی اقدام به تولید این نوع از کفش ها می نمایند.

چون کفی کفش های بک پکینگ سنگین بسیار خشک می باشد، اگر در جایی که برف نیست از آنها استفاده شود، منجر به تاول زدن پا خواهد شد و ادامه پیمایش را برای کوهنورد رنج آور می کند. همچنین بهتر است کفش های بک پکینگ سبک را در صعود های چند روزه برفی استفاده نکنید چون ممکن است تحمل سرمای بیش از حد را نداشته باشد و منجر به یخ زدگی انگشتان پا شود.

کفش کوه تکنیکال (Technical)

کفش کوه تکنیکال، مناسب برای کوهنوردی های سنگین، چند روزه و در ارتفاعات زیاد است. اگر شما یک کوهنورد حرفه ای نیستید، به هیچ عنوان خرید این نوع کفش ها را توصیه نمی کنیم. کفی این کفش ها کاملا بدون انعطاف و خشک است و معمولا این کفش ها از دو بخش اصلی تشکیل می شود. یکی لایه درونی است که در واقع هم سایز پای کوهنورد است و به جای بند، با چسب هایی که دارد محکم می شود. این لایه درون لایه بزرگتری قرار می گیرد که پای کوهنورد را از آسیب های جدی در سرما مسون می دارد. در زمان های استراحت بهتر است لایه رویی کفش باز شود تا پای کوهنورد فرصت استراحت کردن را داشته باشد.

کفش های کوهنوردی تکنیکال در ارتفاعات بسیار بلند استفاده می شوند و همه مدل های آن قابلیت نصی گرامپون یا یخ شکن را دارند.

کمپانی های تولید لوازم کوهنوردی مثل لووا، میلت، اسکارپا، لسپورتیوا و سایر کمپانی های داخلی و خارجی اقدام به تولید این نوع از کفش ها می نمایند.

لایه بیرونی این کفش ها بسیار محکم است، پس باید مراقب باشید تا برخورد شدیدی با سنگ نداشته باشد چون ممکن است منجر به شکسته شدن این لایه شود. در هنگام استفاده از کفش های تکنیکال، هرگاه احساس سوزش در قسمتی از پا را داشتید بلافاصله آن قسمت را باید با چسب زخم و یا ابزار هایی مانند آن بپوشانید تا منجر به ایجاد زخم های بزرگ تر نشود. استفاده از جوراب های مخصوص و با کیفیت هم خطر آسیب دیدگی را در هنگام استفاده از این کفش ها کم می کند.

در پایان مجددا این توصیه مهم را تکرار می کنیم که در هنگام خرید کفش، به کارایی مورد انتظارتان از کفش اطمینان پیدا کنید تا بتوانید از طبیعت گردی و کوهنوردی خود، حداکثر لذت را ببرید.

 

تیم فروشگاه اینترنتی بریم کوه، بهترین ها را برای شما آرزو می کند.

 

 

نمایش همه
علاقه مندی ها ()